CLASSIFICA

No

Name

Country

Score

BQ.

1

Yusuke Takanashi

JPN

12

1191

2

Kazuki Okamoto

JPN

11

1170

3-4

Nicky van den Biggelaar

NLD

10

1131

Seiya Kurita

JPN

10

1113

5-6

Dominik Nowak

POL

9

1137

Takuji Kashiwabara

FRA

9

1022

7-9

Roberto Sperandio

ITA

8.5

1102

Emmanuel Caspard

FRA

8.5

1068

Piyanat Aunchulee

THA

8.5

1039

10-17

Imre Leader

GBR

8

1120

Michele Borassi

ITA

8

1080

Martin Ødegård

NOR

8

1069

Miroslav Voracek

CZE

8

1068

Arnaud Delaunay

FRA

8

1037

Matthias Berg

DEU

8

1028

Bartłomiej Sury

POL

8

1024

Albert Kortendijk

NLD

8

952

18

Mami Yamanaka

JPN

7.5

944

19-31

Kunihiko Tanida

USA

7

1057

Karsten Feldborg

DNK

7

1015

Patrick Aubroeck

NLD

7

976

Sitthichai Iamchirangkul

THA

7

963

Joung-Mok Oh

KOR

7

958

Francesco Marconi

ITA

7

956

Miłosz Cupiał

POL

7

939

Arthur Juigner

FRA

7

937

Veronica Stenberg

SWE

7

917

Ian Turner

GBR

7

908

Palle Badsted

DNK

7

907

Iain Barrass

GBR

7

901

Marcus Frönmark

SWE

7

898

32-35

Alejandro Coello

ARG

6.5

952

Duangkamol Sokankate

THA

6.5

925

Ilya Shifman

ISR

6.5

922

Wachiraphan Huraphan

THA

6.5

914

36-45

Henrik Vallund

DNK

6

964

Tom Schotte

BEL

6

940

Marcel Peperkamp

BEL

6

935

Niklas Wettergren

SWE

6

922

Daniel Olivares

ARG

6

919

Göran Andersson

SWE

6

892

Daniel Rößler

DEU

6

891

Jiska Helmes

NLD

6

888

Kelvin Yang

HKG

6

878

Pavel Radzivilovsky

ISR

6

781

46-49

Randy Fang

USA

5.5

904

David Rockwell

USA

5.5

875

Jian Cai

USA

5.5

869

Mehul Vyas

IND

5.5

842

50-59

Linda Praseptyo

NLD

5

884

TomᚠDouda

CZE

5

881

Sverre Tvedt

NOR

5

864

Gunnar Bach

DEU

5

860

Akke-Lien de Boer

NLD

5

821

Ivo Rybarik

CZE

5

813

Elena Averina

RUS

5

801

Leonid Shifman

ISR

5

783

Bintsa Andriani

FRA

5

778

Marlis Elger

DEU

5

776

60-61

Tor Birger Skogen

NOR

4.5

822

Marcelo Lisnovsky

ARG

4.5

805

62

Michael May

BEL

4

735

63-64

Marie Lightman

GBR

3

699

Katarzyna Zieba

POL

3

635

65

Caroline Nicolas

FRA

2

584

66

Mark van Heere

NLD

1

595

67

Loh Jeannot Ourega

CIV

0

459